Полтва забруднює Західний Буг через Грибовицьке сміттєзвалище

London, Львівська область

Картка проблеми

Ціна
₴100,000
Тип:
вода
Статус:
Актуальні проблеми
Площа:
100 km2
Overall Rating:

Опис екопроблеми

За результатами проведення спеціалістами Держекоінспекції кризового моніторингу довкілля поблизу Грибовицького сміттєзвалища, спостергіається забруднення Західного бугу Полтвою.
Проби поверхневих вод відібрано з річок Малехівка, Полтва та Західний Буг, а також з ґрунтів у зоні безпосереднього впливу полігону. За результатами проведених досліджень у пробах поверхневих вод, виявлено перевищення норм гранично допустимих концентрацій речовин згідно культурно-побутових норм водокористування:
– У пробі поверхневих вод р. Малехівка по таких показниках: кадмій у 12 разів, марганець у 3 рази; хімічне споживання кисню у 1,3 рази, залізо загальне в 3,3 рази, аніонні СПАР в 1,2 рази, кобальт у 1,1 рази;
– У пробі поверхневих вод р. Полтва по таких показниках: амоній (в перерахунку на азот амонійний) в 5,3 рази, фосфати в 2 рази, ХСК в 2,2 рази, залізо загальне в 2,9 раз, аніонні СПАР в 3,4 рази, кисень розчинений 1,4 мг/дм³ при нормі не менше 4 мг/дм³, свинець в 1,6 раз, кадмій в 12,5 раз, марганець у півтора рази;
– У пробі поверхневих вод р. Західний Буг: сухий залишок в 1,4 рази, амоній (в перерахунку на азот амонійний) в 4,6 разів, фосфати в 2,3 рази, хімічне споживання кисню у півтора рази, залізо загальне в 2,5 разів, аніонні СПАР в 1,3 рази, кисень розчинений 1,5 мг/дм³ при нормі не менше 4 мг/дм³, свинець в 1,3 рази, кадмій в 5,6 разів, марганець в 1,2 рази.
З проведених досліджень спостерігається значне забруднення р. Зх. Буг після впадання в неї р. Полтви. Інфільтрати з Грибовичів все більше забруднюють Західний Буг.

Карта

Рейтинг

Overall Rating
Thank you! Please describe your rating

Контакти агента


Схожі екопроблеми

Актуальні проблеми
Актуальні проблеми
₴100,000

Поверхневе забруднення вод річок Хмельниччини

London, Хмельницький, Хмельницька область, Україна
  • Площа:
    80 km2
Актуальні проблеми
  • Площа:
    3000 m2