Екологи констатують поверхневе забруднення вод річок Хмельниччини

London, Хмельницька область

Картка проблеми

Ціна
₴1
Тип:
вода
Площа:
1 m2

Опис екопроблеми

Хмельницьке обласне управління водних ресурсів здійснювало спостереження за станом поверхневих вод річок Случ, Хомора, Південний Буг та Дністер на 8 контрольних створах. Аналіз якості поверхневих вод суші здійснювався за басейновим принципом. Розглядалися такі головні річкові басейни: Дністер, Дніпро, Південний Буг.
У поверхневих водах басейну р.Дніпро показник показник БСК20 перевищував гранично допустимі концентрації для водойм господарсько-побутового призначення у 1,1 рази у воді р. Случ (с.Чернелівка, зона водозабору) та у 1,8 рази у воді р. Хомора (водозабір м.Полонне).
Поверхневі води басейну р.Південний Буг характеризувалися підвищеним вмістом розчинених органічних сполук, азоту амонійного, нітритів, фенолів та хрому (+6).
Середнє значення показника БСК5 становило 1,4 ГДКрг (найбільше значення цього показника зафіксовано 1 км нижче м.Хмельницький і становило 2,2 ГДКрг).
Вміст азоту амонійного в р.Південний Буг перевищував допустимі рівні рибогосподарських нормативів у 4,2 рази (найбільше значення цього показника зафіксовано 1 км нижче м.Хмельницький і становило 9,7 ГДКрг).
Вміст фенолів перевищував гранично допустимі концентрації для водойм рибогосподарського призначення у 2,3 рази (найбільше значення цього показника зафіксовано 1 км нижче м.Хмельницький і становило 3 ГДКрг).
Середнє значення хрому (+6) перевищувало гранично допустимі концентрації для водойм рибогосподарського призначення у 4,8 рази (найвище значення зафіксовано на позначці 7,3 ГДКрг, 1 км нижче м.Хмельницький).
Вміст нітритів перевищував гранично допустимі концентрації для водойм рибогосподарського призначення у 3,3 рази (найбільше значення цього показника зафіксовано 1 км нижче м.Хмельницький і становило 8,7 ГДКрг).
У поверхневих водах р. Бужок спостерігалось перевищення гранично допустимих концентрацій для водойм рибогосподарського призначення вмісту міді у 2,2 рази.
У поверхневих водах басейну р.Дністер спостерігалося перевищення гранично допустимих концентрацій для водойм господарсько-питного водокористування вмісту показника БСК20 у 1,4 рази.
За інформацією Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації

Фотографії проблеми

Карта

Контакти агента


Схожі екопроблеми

Актуальні проблеми
  • Площа:
    3000 m2
Актуальні проблеми
Актуальні проблеми